Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı

Yangın konusunda uzman kişi olan yangın danışmanı yangın oluşumunun önlenmesi ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunan, bu konuda insanların daha bilinçli hale gelmesini sağlar. Toplumdaki yangın bilincinin artmasını sağlayan danışman özellikle binalarda ve toplu çalışanların olduğu yerlerde büyük gerekliliktir. Alınacak yangın danışmanlık hizmeti ile yangın anında ciddi can ve mal kayıpları yaşanma olasılığı en aza indirilir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde yangın danışmanlığı alınması kamu ve özel kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu gerekliliğe uymayan işletmeler için cezai işlemler uygulanacaktır.

Uzman yangın danışmanı ile bireyler yangın anında neler yapmaları gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olurlar. Bu konuda eğitimler verilir ve önceden yapılan yangın tatbikatları ile yangından oluşacak kalıcı hasarlar en aza indirilir. Yangında ortaya çıkan zehirli gazlar ve yoğun ısı insanların zehirlenmesine yol açabilir. Bunu önlemek için danışman eşliğinde bilgilendirme yapılması hayati öneme sahiptir.

Yangın Danışmanlık Hizmeti

Her türlü yapı için verilen yangın danışmanı hizmeti binaların yangın açısından güvenli hale getirilmesini sağlar. Buna ilişkin öneriler proje aşamasında sunulmaya başlanır ve binaların ruhsatı alınana kadar tüm mekanik ve yangın projeleri itinayla takip edilir. Danışmanlık hizmeti verecek olan kişilerin acil durum ve yangın eğitimi vardır. Geçmişte yapılan binalar için yangın danışmanlığı hizmeti alınacağında yapılar yönetmeliğe uygun hale getirilir. Projeler mekanik, elektrik ve mimari açıdan detaylıca incelenir, yangın güvenliğinin sağlanması için çözüm önerileri sunulur.

Binaları fayda maliyet esası göz önünde bulundurarak inceleyen yangın danışmanı yangın sistemlerinin bakım ve işletim maliyetlerinin minimum düzeyde maksimum fayda ile tutulabilmesini sağlar. Otomatik söndürme ve duman kontrolü sistemleri ile ilgili optimum çözümler belirleyerek fayda düzeyini daima yüksek tutar. Bunları yapabilmek için danışmanlar önceden yangın söndürme esasları ve yangın sınıfları ile ilgili eğitim alırlar.

Yangın Danışmanlığı Neden Önemli?

Uzman kişilerden oluşan yangın danışmanlık ekibi yangın güvenliği ile ilgili stratejiler sunar. Bu amaçla fizibilite çalışmaları yapılır ve gelişmiş düzeyde yangın güvenliği tasarımları oluşturulur. Yangın stratejisi için kapsamlı planlar çizilir ve bu detayların hepsi binalara özel olarak düzenlenir. Böylece her bir yapı için yangın güvenlik tedbirleri eksik bırakılmadan alınmış olur. Yangın stratejisi raporları, kaçış yolları, yangın güvenliği yönetim planları, yangın güvenliği yönetim denetimleri, olası yangın senaryosu ilgilenilen başlıca konular arasındadır. Profesyonel yangın danışmanlığı hizmeti ile acil durumlarda önleyici tedbirlerin hepsi en iyi şekilde alınır.

yangın merdiveni - yangın danışmanı - yangın merdiveni imalatı - yangın merdiveni fiyatları - yangın merdiveni firmaları - makaralı yangın merdiveni - ucuz yangın merdiveni - yangın merdiveni metre fiyatları - dairesel yangın merdiveni - portatif yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni -  galvaniz yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - yangın kapısı - yangın kapısı imalatı - yangın kapısı fiyatları - yangın kapısı firmaları - ucuz yangın kapısı - camlı yangın kapısı - panik bar yangın kapısı - belgeli yangın kapısı - yangın kapıları - ekonomik yangın kapısı - sistem odası yangın kapısı - teknik hacim yangın kapısı - şaft yangın kapısı - yangın sprinkleri - yangın tesisatı - yangın sprink fiyatları - yangın sprink firmaları - ucuz yangın sprinkleri - yangın söndürme - yangın sprink sistemleri - tse belgeli yangın sprinkleri - yangın sistemleri - köpüklü yangın sprinkleri - fm200 söndürme - davlumbaz söndürme - yangın tüpü - yangın tüpü fiyatları - yangın tüpü imalatı - yangın tüpü firmaları  - yangın tüpü dolumu - yangın tüpü servisi - yangın tüpü bakımı - yangın tüpleri.

Diğer Makaleler

Yangın merdiveni boyası nasıl olmalıdır?

Yangın merdiveni boyası nasıl olmalıdır? Yangın merdiveni her alanıyla olduğu gibi boyasıylada kaliteli olmak zorundadır. Yangın merdiveninde kulanılan boyanın tam koruma sağlamasıdır. Yangın merdiveni boyası yangın anında kuruyabilmesi için piyasadaki normal saten, sentetik, hamerthon ve selülozik boyalar kulanılamaz ve kullanılmamalıdır. Yanmaz boyaların yanmaz sertifikası olması gerekmektedir. Normal yangın merdiveninde firmaları bir fiil normal boya kullanmaktadır.  Bu normal boyalar olası yangın anında yapının içinden panikle kaçmaya çalışan insanları yapının dışında bekleyen çelikten yapılmış merdivene doğru giderken aslında yağmurdan ka&c


Devamı

Yangın Merdiveni Havalandırması

Yangın Merdiveni Havalandırması Yangın merdiveni alırken dikkatli davranmanızda fayda var. Öncelikle alanında uzman bir yangın merdiveni firması bulmalısınız. Ardından dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yangın merdiveni havalandırmasıdır. Bileceğiniz üzere, yangın esnasında dumana maruz kalırsanız zehirlenme olasılığınız artar. İşte bu olasılığı ortadan kaldırmak için doğru bir yangın merdiveni almalısınız. Aldığınız yangın merdiveninde mutlaka yangın merdiveni basınçlandırma sistemi olmalı. Eğer bu konular kafanızı karıştırdıysa derin bir nefes alın. Ardından sakin olun. Çünkü Karaboğa mühendislik firmamız siz değerli m&uum


Devamı

Yangın Tüpü

Ucuz Yangın Tüpü Nasıl Olmalıdır? Hangi yangın söndürücüler var? Söndürme maddesinin türü, yeni söndürücünüzün kullanımı için temel bir kıstas olduğundan, küçük yangın söndürücüler genellikle söndürme maddesinin türüne göre adlandırılır. Toz yangın söndürücüler; Yangın söndürme tozu olarak adlandırılan ABC söndürme tozu, toz söndürücüde söndürme maddesi olarak kullanılmaktadır. Kısaltma özel bir kimyasal bileşiğe atıfta bulunmaz, bunun yerine söndürme maddesinin A, B ve C yangın sınıf


Devamı

Yangın Sprinkleri

yangın sprinkleri - yangın tesisatı - yangın sprink fiyatları - yangın sprink firmaları - ucuz yangın sprinkleri - yangın söndürme - yangın sprink sistemleri - tse belgeli yangın sprinkleri - yangın sistemleri - köpüklü yangın sprinkleri - fm200 söndürme - davlumbaz söndürme.


Devamı

Yangın Kapısı

yangın kapısı - yangın kapısı imalatı - yangın kapısı fiyatları - yangın kapısı firmaları - ucuz yangın kapısı - camlı yangın kapısı - panik bar yangın kapısı - belgeli yangın kapısı - yangın kapıları - ekonomik yangın kapısı - sistem odası yangın kapısı - teknik hacim yangın kapısı - şaft yangın kapısı.


Devamı

Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİNİNDE KULLANILAN MALZEMELERİNİN ÖNEMİ NEDİR? Yangın merdiveni imalatında kullanılacak malzemelerin tamamı yangına dayanıklı olmak zorundadır. Daygın merdiveni yapımı önemli olduğu kadar kullanılan malzemelewrde bir o kadar önemlidir. Yangın merdiveni için kullanılacak malzemeler yapının şekline ve kişi sayısına göre belirlenmelidir aksi taktirde yangın merdiveninden çok demir yığını almış olursunuz. Yangın merdiveni imalatçılarının tamamı eğitimsiz ve kulaktan dolma bilgilerle piyasada haksız kazanç ve can güvenliğinizi tehdit etmektedir biz birma olarak bu kişileri tanıyor ve biliyoruz ancak hukuki sebeplerden dola burada onları


Devamı