Yangın Merdiveni

YANGIN MERDİNİNDE KULLANILAN MALZEMELERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Yangın merdiveni imalatında kullanılacak malzemelerin tamamı yangına dayanıklı olmak zorundadır.

Daygın merdiveni yapımı önemli olduğu kadar kullanılan malzemelewrde bir o kadar önemlidir. Yangın merdiveni için kullanılacak malzemeler yapının şekline ve kişi sayısına göre belirlenmelidir aksi taktirde yangın merdiveninden çok demir yığını almış olursunuz.

Yangın merdiveni imalatçılarının tamamı eğitimsiz ve kulaktan dolma bilgilerle piyasada haksız kazanç ve can güvenliğinizi tehdit etmektedir biz birma olarak bu kişileri tanıyor ve biliyoruz ancak hukuki sebeplerden dola burada onları deşifre edmiyoruz ama sizleriye onlara yem yapmamak için elimizden geldiğince sizlere bilgiler aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu firmaları nasıl tanıyabiliriz?

 Sizlerin bu firmaları tanımak için birkaç testen geçirmeniz gerekmektedir… bunları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

  1. Üncelikle real birma olduğunu ispatlamasını ( adına kayıtlı vergi levhası ) talep ediniz.
  2. Referan isteyin ancak referansları kontrol ediniz birçok firma başka firmalara ait referansları kullanmaktadır.
  3. Firmalarında iş güvenlik uzmanı olup olmadığını sorup resmi belgelerle teyit ediniz.
  4. Çalışacak ustaların sosyal güvencelerini sorun ve geriye dönük 1 yıllık düküman isteyiniz.
  5. Firmada çalışan personelim resmi kanallardan alınmış maaş bordrolarını teyit ediniz.
  6. Yeterlilik belgelerini mutlaka teyit ediniz aksi taktirde olası iş kazasında sizlerde sorumlu duruma düşeceksiniz.
  7. Firmaya ait bir mühendisin olması şartı koşunuz çünkü yangın merdiveni mühendislik bir olaydır.
  8. Kullanılac malzelerin statik olarak yapıya uygunluk onayını isteyin.
  9. Bir çok firma yangın merdivende kullandıkları boya yanıcıdır. Sizler yanmaz boya kullanılmasın ısrar isteyin ve boyanın yanıcı olmadına dair sertifika isteyin.
  10. Kullanılacak yangın kaçış kapısının sertifasına mutla isteyin çünkü birçok firmayız diyenler sac kapı kulanmaktadır.

Yukarıda saydıklarımız ve daha nice sahtekarlıklar yapılmaktadır. Bu duırumun oluşmasında sizlerinde payı oldunu unutmayın… ucuz olsun nasıl olursa olsun arayışına girdiğinizden dolayı butun bunlar vücut bulmaktadır.

Etiketler : Firma olarak sizlere tavsiyemiz ucuz etin yahnisi olmaz ata sözünü bir kere daha düşünmenizdir. Amaç sadece ruhsat almak olmamaıdır aynı zamanda yaptırdığınız kriterlere uygun olmayan yangın merdivenleri belkide bir gün gelir sizlerinde canını kurtarabilir.yangın merdiveni - yangın merdiveni imalatı - yangın merdiveni fiyatları - yangın merdiveni firmaları - makaralı yangın merdiveni - ucuz yangın merdiveni - yangın merdiveni metre fiyatları - dairesel yangın merdiveni - portatif yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni - seyyar yangın merdiveni -  galvaniz yangın merdiveni - paslanmaz yangın merdiveni.

İstanbul Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni günümüzde oldukça önemli bir araçtır. Can ve mal kayıplarının engellenmesinde tartışılamaz bir öneme sahiptir. Yangın koruması; Bu, ölüme, yaralanmaya veya maddi hasara neden olan yangın riskini azaltmak için tasarlanmış bir dizi önlemdir. Bu önlemler aynı zamanda canlıların evlerini kolayca terk etmelerini ve olaydan mümkün olduğunca az hasarla çıkmalarını da amaçlamaktadır. Yangından korunma önlemleri inşaat sırasında yönetilebilir veya daha sonra mevcut yapılara uygulanabilir. Yangından korunma uygulamalarının başında yangın kapısı sistemleri, çıkış merdivenleri, yangın söndürücüler ve alarm sistemleri gelmektedir.

Yangın merdivenleri konusunda İstanbul’da bu işi yapan firmaların farklı tarzda merdivenleri bulunmaktadır:

Yangın yönetmelikleri iki tür çıkışa izin verir. Bu, Z tipi bir çıkış ve dairesel bir acil çıkıştır. Kaçış merdiveni tipine karar verirken aşağıdaki kriterler dikkate alınmalıdır:

-Bina yaşı

-Binanın kullanım amacı

-Kat sayısı

-Bina yüksekliği

-Çıkışların yapılacağı yerin fiziksel durumu

Doğru seçimi çıkış ölçeği, pozitifliğe ulaşmada önemli bir adımdır. İtfaiyeye haber verin.

Yangın söndürme sisteminin söndürücü etkisine ek olarak bir kaçış merdiveni kurmak da önemlidir. Yangının analizi, ölümlerin çoğunun çıkış merdivenlerinin olmamasından kaynaklandığını gösterdi. Kanuna uygun kamu imar planı yangın kaçış yolunun detaylarını atlamamalıdır. Özellikle İstanbul’da yangın merdiveni üretimi yapan birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların arasından en güvenli olanını seçmek durumundasınız. Olası bir yangında can ve mal kaybı olacağı için en iyisini seçmek gereklidir.

Yangın Merdiveni Nedir? Yangın Merdiveni İmalatı, Yangın Merdiveni Fiyatları, Z Tipi Yangın Merdiveni.

 

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

 Yangın merdiveni fiyatları

Ayrıca, . Yangın merdiveni firmaları arasında olan Karaboğa Mühendislik grubumuz, ürünlerinin kalitesini kanıtlamak için çeşitli acil yangın merdiveni sunar. Karaboğa Mühendislik grubumuz neden en çok tavsiye edilen acil çıkış merdivenlerini sunuyor? Firmamız, mükemmelliği teşvik eden acil çıkış kapıları tasarlamak ve tedarik etmek amacıyla hem teknolojik üretim yapısına hem de piyasadaki en iyi hammaddelere güvenmektedir. Kişiselleştirilmiş bir hizmet aracılığıyla, müşterilerinin gerçek isteklerini karşılamak için ideal acil çıkış merdiveni modellerini belirlemeyi ve uygulanabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kısacası firmamız grubunun acil çıkış merdiveni, hem miras varlıklarının, hem de sakinlerinin, ziyaretçilerin ve çalışanların bütünlüğünü korumaya yönelik yatırımlardır. Detaylı bilgi için telefon numaramızla iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Makaleler

Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı Yangın konusunda uzman kişi olan yangın danışmanı yangın oluşumunun önlenmesi ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunan, bu konuda insanların daha bilinçli hale gelmesini sağlar. Toplumdaki yangın bilincinin artmasını sağlayan danışman özellikle binalarda ve toplu çalışanların olduğu yerlerde büyük gerekliliktir. Alınacak yangın danışmanlık hizmeti ile yangın anında ciddi can ve mal kayıpları yaşanma olasılığı en aza indirilir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde yangın danışmanlığı alınması kamu ve özel kuruluşlar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu gerekliliğe uymayan işletmeler için cezai işlemler uy


Devamı

Yangın Danışmanlık Hizmetleri

Yangın Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Bizden Destek Alabilirsiniz Yangın güvenliği danışmanlığı, her kurum ve kuruluşun yangın güvenliği alanındaki tüm ihtiyaçlarını, ekonomik ve fiziki şartlarına uygun bir şekilde eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamayı hedeflemektedir.Bu amaçla uygulanacak olan yangın risk analizi ile  mevcut tehlikelerin tespit edilmesi, yangından korunma için alınacak önlemlerin belirlenmesi, kullanılacak sistem ve donanımların doğru bir şekilde seçilmesi, kullanılacak malzemlerin standartlara ve amaçlarına uygunluklarının tespit edilerek uygulama aşamasında kontrollerinin yapılması, kurulan yangın güvenlik


Devamı

Yangın Danışmanlığı

Yangın danışmanlığı, tüm tesis yerlesiminin, uretim sureci ile birlikte incelenerek yangın risklerin belirlenmesi ve proje bazında cozum onerilerinin sunulması Alan ve risk prensibi ile uluslar arası standartlara uygun (sulu, kuru, gaz) yangın söndurme, ikaz ve ihbar sistemleri, alarm panelleri, kontrol odaları cihaz, aparat ve malzeme ihtiyaclarının tespiti, var ise mevcutların kontrol ve değerlendirilmesi ardından gerekli onerileri iceren rapor hazırlanması.Yeni kurulacak yangın sistemleri icin projelendirme Raporun sunumu ardından, gerekli alt sistemlerle birlikte ihale kiti ve sartnamenin hazırlanarak teslim edilmesi.İhale sureci icin danısmanlık hizmeti verilmesi. Toplanan tekliflerin uygunluğunun ko


Devamı

Yangın Danışmanlık

Yangın Danışmanlık Hizmetlerimizi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz Yangın danışmanlık yapan firmanın bulunduğunuz yaşam alanlarınızın risk analizlerini yaparak en uygun yangın tedbiri konusunda önerilerde bulunan kurumun verdiği hizmetin adıdır. İtfaiye Yangın Uygunluk Raporu; İş yerlerinin ruhsat ve yetkilendirme işlemini yapan Bakanlık, Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler tarafından, Proje aşamasında, İnşaat aşamasında veya İşletmenin faaliyetleri devam ederken bağlı bulunan illerin İtfaiye Daire Başkanlıklarından Yangın ve acil durumlara yönelik alınmış olan önlemleri denetlemek ve düzenlemek için istene bilmektedir.Herhangi bir yangın t


Devamı

Yangın Danışmanı

Yangın Danışmanı İhtiyaçlarınızda Baş Vurabileceğiniz Uzman Firmalardan Biriyiz. Yangın danışmanı, mühendislik veya mimarlık eğitimi almış ve sadece yangından korunma mühendisliği konusunda çalışan uzman kişidir. Malzeme temini ve montaj işleri yapmayan, sadece danışmanlık, proje tasarımı ve uygulama denetimi hizmetlerini veren yangın danışmanlarına bağımsız yangın danışmanı ismi verilmektedir. Yangın Danışmanlığı  hizmetinde Mimari, Mekanik ve Elektrik Projelerinin Yangın Güvenliği açısından incelenmesi ve yapı bünyesinde yer alacak Ortak Alanlar vb. Bölümlerde , insanların tahliyesi, Yangının haber alınması, duyurulması, ilk m


Devamı

Avrasya Yangın Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Avrasya Yangın Danışmanlık Hizmetleri Hakkında Ne Biliyorsunuz? Avrasya yangın danışmanlık hizmetlerini bir adım ileriye taşıyarak iletişim kanallarımız üzerinden ücretsiz destek ve bilgi vermek için müşteri temsilciliğimizi açtığımızı buradan siz değerli yurttaşlarımıza belirtmek isteriz. Türkiyede Birçok Otel, Motel, Testorant, Holdingler, Eğlence Merkezleri, Resmi veya Özel Hastaneler ve Eğitim Kurumlarının Tamamına Yangın Danışmanlık Hizmeti Verdiğimizi Belermek İsteriz. İstanbul da bulunan kurum ve kurumsal işletmelerden gelen yangın danışmanlık taleplerine maximum 12 saat içerisinde cevap vererek ekiplerimiz ile aksiyon alarak müşt


Devamı

Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı

Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı Yangın Risk Analizi ve Yangın Danışmanlığı hakkında acil durum planı doğrultusunda yapılması gerekenler hakkında bilgiler içeren sayfadır. Yangın danışmanı uzmanlarımız sizleri ve şirketlerinizi olası yangınlara karşı minimum hasar ile atlatmanızı sağlayacak eğitimler vererek ve yapılarınıza değişik sistemler kurarak yangına karşı mukavemet gözteriyoruz. Karaboğa, yangın danışmanlığı kapsamında her türlü yapı tipi için mimari ve elektromekanik tasarım projesi hazırlama ve inceleme,  kaçış yolu hesaplamaları, yangın algılama ve uyarı, yangın söndürme sistemlerinin (yangın tesisatı) d


Devamı

İşyerlerinde Yangın Merdiveni Zorunluluğu

İşyerlerinde Yangın Merdiveni Zorunluluğu İş yerlerinde kapasiteye göre bir çalışan sayısı bulunmaktadır. Bundan kaynaklı olarak binanın yüksekliği ve iş yerinde çalışan kişi sayısına göre farklı yangın merdiveni zorunluluğu vardır. Yangın merdiveni iş yerleri için zorunlu hale gelmiştir ve yangın merdiveni olmayan iş yerlerine yasal olarak ceza uygulanmaktadır. İş yerlerinde yangın merdivenine çok dikkat edilmektedir. Mühendisler tarafından ince bir şekilde kontrolü sağlanan yangın merdivenlerinde herhangi bir hata bulunmamalıdır. İş güvenliği için önemli olan bu yangın merdiveni herhangi bir yangın ve doğal afet anında i&c


Devamı

Yangın Merdiveni Genişliği Nasıl Olmalıdır?

Yangın Merdiveni Genişliği Nasıl Olmalıdır? Yangın merdiveni genişliği yasalarla belirtilmiştir. Yangın merdiveni ölçüleri belirlenirken insan güvenliği baz alınmıştır. Yangın merdiveni genişliği; konutlarda 80 cm, topluma açık yapılarda 120 cm, sınırlı sayıda görevliye izmet veren merdivenlerde 65 cm den az olmamalıdır. Yüksek katlı ofis binalarında 90 cm h genişliğinde olmalıdır. Kaçış yolları genişliği ise 180 cm den az olamaz. 2007 yılından buyana yönetmelikler ek maddelerle bazı değişikliklere uğrayarak güncellenmiştir. 2009 yılından türkiye mimarlar ve mühendisler odasınında katkılarıyla istanbul başta olmak üz


Devamı

Z Yangın Merdiveni

Z Yangın Merdiveni Yangın merdiveni almaya karar verdiniz. Ama hangi yangın merdiveni firmasıyla görüşeceğinizi bilmiyor musunuz? Birçok yangın merdiveni çeşidini görünce aklınız mı karıştı? O zaman biraz nefes alın. Ardından sakinleşin. Çünkü Karaboğa mühendislik firmamız siz değerli müşterilerimiz için en uygun yangın merdiveni hizmeti vermektedir. Öncelikle Karaboğa mühendislik firmamız istediğiniz her çeşit yangın merdivenine sahiptir. Özellikle Z yangın merdiveni, dairesel ve birçok çeşitli yangın merdiveni seçeneklerini en ekonomik fiyatlarla arıyorsanız firmamız en doğru adrestir. Bununla


Devamı